Ferie w Gdańsku – mnóstwo atrakcji dla dzieciaków

Ferie w Gdańsku – mnóstwo atrakcji dla dzieciaków
Fot. Adminstrator

Zajęcia artystyczne, sportowe, wyjścia do kina, galerii czy muzeum. Opieka dla dzieciaków w placówkach edukacyjnych na terenie wszystkich dzielnic Gdańska. Łącznie ponad 5 tysięcy miejsc czeka na dzieci i młodzież podczas ferii zimowych. Gdańsk na organizację zajęć przeznaczył blisko 800 tyś złotych. Zapisy na zajęcia ruszają w środę, 18 grudnia.

– Wsłuchujemy się w głos rodziców, którzy potrzebują opieki dla swoich dzieci podczas całych ferii. Dlatego zajęcia odbywać się będą pięć dni w tygodniu przynajmniej przez 8 godzin. W Gdańsku rozpoczynamy ferie 13 stycznia, jako pierwsi w Polsce. A już jutro, 18 grudnia rozpoczynają się zapisy. W każdej placówce, która prowadzi zajęcia wystarczy wypełnić wniosek, by zapisać dziecko – mówił Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta.

Podczas zimowych ferii zajęcia dla dzieci przygotowało 55 szkół, w tym 3 szkoły specjalne. Na organizację tegorocznego wypoczynku zimowego w szkołach miasto przeznaczyło blisko 800 tyś. złotych. Z oferty będzie mogło skorzystać 5 224 dzieciaków.

Zajęcia zostały przygotowane tak, by mogli skorzystać z nich rodzice, którzy muszą pracować w czasie ferii. Dlatego opieka podczas zajęć obejmuje minimum 8 godzin, a w niektórych placówkach to aż 10 godzin zajęć. Ofertę przygotowano tak, by mieszkańcy z całego miasta mogli skorzystać z oferty w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Na zajęcia odbywające się w szkole można zapisać dziecko, które na co dzień nie uczęszcza do tej placówki. Większość zajęć dostępnych będzie darmowo lub będą nisko płatne.

Jak zapisać dziecko ?

Zapisy rozpoczynają się w środę 18 grudnia. Szczegółowe zasady dostępne są na stronach poszczególnych instytucji. Aby zapisać dziecko na zajęcia w szkole, wystarczy pobrać ze strony szkoły lub w sekretariacie specjalny formularz i dostarczyć go do placówki. Zapisać dziecko można również osobiście w sekretariacie.

Poza szkołami, zajęcia przygotował również Pałac Młodzieży, Gdański Zespół Schronisk Szkolnych, Gdański Ośrodek Sportu, Muzeum Gdańska, Hevelianum, Gdański Archipelag Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, CSW Łaźnia oraz wiele innych.

Informacje o tym jak zapisać na zajęcia w poszczególnych instytucjach znajdują się na stronach internetowych.

Wśród oferty są zarówno zajęcia adresowane do dzieci i młodzieży jak i dla całych rodzin. Ferie spędzane w mieście mogą stać się okazją aby nie tylko poznać swoją małą ojczyznę ale również spędzić czas rodzinnie.

Poniżej znajdą Państwo pełną ofertę poszczególnych szkół i instytucji:

Print Friendly, PDF & Email