Ferie w Elblągu. Co przygotowało miasto?

Ferie w Elblągu. Co przygotowało miasto?
Fot. Pixabay

W najbliższy poniedziałek (22 stycznia) uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczynają ferie zimowe. Elbląski samorząd przygotował na te dwa tygodnie ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

– Do ferii przygotowujemy się nie tylko w samych szkołach, przygotowuje się również departament edukacji, a także MOSiR i departament sportu i rekreacji. Staramy się corocznie dać dzieciakom jak największą ofertę, żeby nie siedziały w domu przed komputerem czy komórką. Chcemy, żeby aktywnie spędzały czas – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Fot. Mateusz Misztal

Swoją ofertę dla uczniów elbląskich szkół przygotowały również Galeria EL, Biblioteka Elbląska i Młodzieżowy Dom Kultury.

W trakcie ferii w pięciu elbląskich szkołach zorganizowane zostaną półzimowiska. Pierwszy turnus potrwa od 22.01 do 26.01, a drugi od 29.01 do 2.02.

– W tym roku półzimowiska organizowane są w pięciu elbląskich szkołach. Chcę podkreślić, że Gmina Miasto Elbląg jest jedną z nielicznych gmin w Polsce, które dofinansowują dzieciom półzimowiska i w tym roku dofinansowanie do tych półzimowisk to jest 200 tys. zł, dlatego rodzice dopłacają tylko 330 zł, czyli trochę ponad 50 proc. – zaznacza Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji UM.

Półzimowiska zorganizowane zostaną w: Szkole Podstawowej nr 6 (pozostało jeszcze 10 wolnych miejsc na II turnus), Szkole Podstawowej nr 16 (4 wolne miejsca na II turnus), Szkole Podstawowej nr 4 (19 wolnych miejsc na II turnus), Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 (2 wolne miejsca na I turnus i 2 wolne miejsca na II turnus) i Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 (brak wolnych miejsc). Co ważne, podana ilość wolnych miejsc to stan na wtorek (16 stycznia).

Ferie na sportowo

– Zajęcia sportowe dla dzieci będą odbywać się w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej. Będzie piłka ręczna, siatkówka, piłka nożna, judo i kickboxing, będą także zajęcia z pierwszej pomocy prowadzone przez straż pożarną. Zapraszamy dzieci również na tor Kalbar i na lodowisko Helena. Przygotowaliśmy też nowość – w sali fitness będą odbywać się zajęcia zumby kids oraz trening na trampolinach. Zapraszamy również dzieci do krytej pływalni przy ul. Robotniczej. Tam będą odbywały się zajęcia rekreacyjne, m.in. siatkówki wodnej, będzie także możliwość pływania na basenie sportowym – wylicza Adam Krause, zastępca dyrektora MOSiR.

Będą też zajęcia bokserskie prowadzone przez klub Kontra (w salce fitness na krytej pływalni). W programie są także zajęcia w plenerze, m.in. wycieczki z leśnikiem po Bażantarni.

– Jeżeli tylko pogoda pozwoli, chcemy po raz kolejny zorganizować snowbike, czyli jazdę rowerem po śniegu. Zapraszamy też na wycieczkę rowerową 28 stycznia, w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chcemy to zorganizować w ten sposób, że wycieczka zakończy się w miejscu, gdzie będą odbywały się główne przedsięwzięcia wielkoorkiestrowe – mówi Krause.

Nowością będzie także morsowanie w rzece Elbląg. Wszelkie szczegóły odnośnie wszystkich zajęć organizowanych przez MOSiR znaleźć można na stronie internetowej mosir.elblag.eu.

Ferie z Biblioteką Elbląską -> KLIKNIJ TU

Ferie z Centrum Sztuki Galeria El -> KLIKNIJ TU ORAZ TU

Ferie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym -> KLIKNIJ TU

Print Friendly, PDF & Email