„Fantasmagorie i dziwotwory”

„Fantasmagorie i dziwotwory”
Fot. nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 16 września (czwartek) o godz. 19.00 na wernisaż wystawy Bogusława Gromadzkiego „Fantasmagorie i dziwotwory”. To zaproszenie do świata magii i fascynacji sztuką. Wstęp wolny.

Prace Bogusława Gromadzkiego przenoszą do innego świata, oczarowują. Śmiało można powiedzieć, że jest to artysta nie z tej ziemi. Bogusław Gromadzki w swojej twórczości, już od najmłodszych lat, szukał nowych środków wyrazu i realizacji własnych pomysłów.

– Nigdy nie zamierzałem mojej fascynacji traktować jako profesję. Dawało mi to nieograniczoną swobodę w działaniu w obszarze sztuki – mówi autor wystawy. – Z potrzeby weryfikowania tego co robię, brałem udział w wielu wystawach i indywidualnych i zbiorowych. To taka naturalna potrzeba wysłuchania ocen na temat tego co się tworzy. Jest to napęd do dalszej pracy szukania nowych rozwiązań – dodał.

Artysta zawsze pozostawał wierny swoim nadrealnym i baśniowym światom, które przedstawia w obrazach, rzeźbach i rysunkach. Czy to jest jego styl? Pozostawia to Państwa ocenie.

Prace, które obejrzycie Państwo na wystawie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu obejmują okres dwuletnich poszukiwań autora. Wystawa będzie czynna do 12 października w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Wystawa organizowana jest w ramach Dnia Otwartego Światowida. Pełen program znajduje się na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Termin | 16 września (czwartek), godz. 19.00

Miejsce | Galeria Na Balkonach, II piętro, CSE „Światowid”

Print Friendly, PDF & Email