Eurostat: W marcu bezrobocie w Polsce na poziomie 3 proc.

Eurostat: W marcu bezrobocie w Polsce na poziomie 3 proc.
Fot. Pixabay

Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce państw europejskich z najniższym bezrobociem. Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce stopa bezrobocia w marcu br. wyniosła 3 proc. – To bardzo dobry wynik, zwłaszcza że unijna średnia wyniosła 6,2 proc. – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W marcu br. stopa bezrobocia w krajach Unii Europejskiej wyniosła 6,2 proc. – wynika z danych Eurostatu. W strefie euro było to 6,8 proc.

Dobra sytuacja na rynku pracy w Polsce

Jak poinformował Eurostat, w marcu br. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3 proc.

– Stopa bezrobocia w Polsce w marcu była taka sama jak przed miesiącem. W porównaniu z marcem 2021 roku odnotowano jednak spadek. Wówczas stopa bezrobocia wynosiła 3,7 proc. To pokazuje, że rynek pracy w Polsce ma się dobrze, sytuacja jest stabilna. To bardzo dobra wiadomość – ocenia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Polska w europejskiej czołówce z najniższym bezrobociem

Z danych Eurostatu wynika, że Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce państw europejskich z najniższym bezrobociem. Lepiej wypadły tylko Czechy z wynikiem 2,3 proc. oraz Niemcy z bezrobociem na poziomie 2,9 proc. Trzecie miejsce zajmujemy razem z Maltą, która w marcu br. również zanotowała stopę bezrobocia na poziomie 3 proc.

MRiPS
Print Friendly, PDF & Email