Eurostat: W lutym poziom bezrobocia w Polsce wyniósł 3 proc.

Eurostat: W lutym poziom bezrobocia w Polsce wyniósł 3 proc.
Fot. Pixabay

Z danych Eurostatu wynika, że w lutym br. poziom bezrobocia w Polsce wyniósł 3 proc. i był jednym z najniższych w UE. – Polska jest na drugim miejscu z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej. To dobra wiadomość. Uważnie jednak obserwujemy zachodzące zmiany na naszym rynku pracy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Bezrobocie w Unii Europejskiej w lutym br. wyniosło 6,2 proc., natomiast w strefie euro 6,8 proc. W tym samym okresie 2021 roku wynosiło ono odpowiednio 7,5 proc. i 8,2 proc – wynika z danych Eurostatu.

Polska znajduje się w czołówce krajów z najniższym bezrobociem w UE. Pod koniec lutego br. poziom bezrobocia wyniósł u nas 3 proc. i był niższy o 0,7 pkt. proc. niż jeszcze rok temu. W lutym br. najniższe bezrobocie w UE odnotowano w Czechach – 2,4 proc. Najwyższe w Hiszpanii (12,6 proc.) i Grecji (11,9 proc.).

Według Eurostatu liczba bezrobotnych w Polsce zmniejszyła się w porównaniu ze styczniem br. o 2 tys. osób, a w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku bezrobotnych jest mniej o 108 tys. Porównując rok do roku w UE liczba bezrobotnych spadła o ponad 2,5 mln, a strefie euro o ok. 2,1 mln osób.

MRiPS
Print Friendly, PDF & Email