ESWIP zaprasza do Domu Sąsiedzkiego

ESWIP zaprasza do Domu Sąsiedzkiego
Fot. mat. prasowe

Stowarzyszenie ESWIP jest bardzo blisko związane z elbląską dzielnicą Zawodzie. Tam znajduje się Dom pod Cisem, w którym prowadzi Centrum Integracji Społecznej, sklep społeczny i hostel. Z początkiem marca 2021 ruszyły działania w ramach projektu Aktywne Zawodzie.

Całemu przedsięwzięciu przyświeca idea partnerstwa dzielnicowego. – Zaprosimy do jego współtworzenia wszystkie podmioty i mieszkańców Zawodzia zainteresowanych działaniami na rzecz tego miejsca. Raz do roku będzie odbywać się konferencja dzielnicy w celu wspólnego badania jej potrzeb i zbierania pomysłów, które po przedyskutowaniu ich z lokalnym samorządem, przekuwać będziemy w działania – wskazują autorzy pomysłu.

Stowarzyszenie chce także partnersko budować relacje w Domu Sąsiedzkim. – Razem z mieszkańcami zorganizujemy warsztaty – tak, by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Otworzymy przed nimi drzwi pracowni kreatywności – cyklu zajęć dla dzieci i rodzin. Zainicjujemy współpracę sąsiadów przy upiększaniu podwórek. Zaprosimy mieszkańców do współorganizacji cyklu wydarzeń, m.in. targów wymiany przedmiotów, tworzenia ogrodu społecznego, organizacji kina pod chmurką i pikników sąsiedzkich. Chcemy, by fanpage Domu Sąsiedzkiego pod Cisem pełnił przy tym rolę dzielnicowego portalu informacyjnego – zaznacza ESWIP.

Członkowie partnerstwa i aktywni mieszkańcy, korzystając ze szkoleń, będą mogli podnieść swoje umiejętności komunikacyjne i liderskie. – Podczas otwartych spotkań będziemy dyskutować o ważnych sprawach związanych z dzielnicą, jakością życia w mieście oraz współpracą na wielu płaszczyznach – wskazuje organizacja.

Pierwsze zajęcia dla Zawodzian odbędą się 16 marca 2021. Szczegóły na fanpage’u Domu Sąsiedzkiego.

Stowarzyszenie ma swoja siedzibę przy ul. Stawidłowej 3 w Elblągu

Więcej informacji pod numerem telefonu: 519 497 685. Można kontaktować się także e-mailowo: domsasiedzki@eswip.pl .

Print Friendly, PDF & Email