EPT zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

EPT zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Fot. nadesłane

Elbląski Park Technologiczny (EPT) otworzy drzwi swojego Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT dla zwiedzających już 17 września 2021 r. w godz. 9:00 – 14:00 w ramach tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Mieszkańcy Elbląga będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca w nowoczesnym laboratorium środowiskowym, które powstało w 2011 r. na Modrzewinie w budynku, jakim jest Centrum Biznesu, Rozwoju i Innowacji oraz zostało wyposażone z pomocą środków unijnych.

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021 Zespół Laborantów EPT pokaże odwiedzającym, z jakiego sprzętu korzysta wykonując zlecane na co dzień badania laboratoryjne takie, jak badania wody, żywności, suplementów diety, ścieków, wód opadowych, gleby, substancji wspomagających uprawy, osadów ściekowych odpadów, próbek środowiskowych, paliw alternatywnych, RDF, biomasy, produktów przemysłowych czy badań materiałowych.

– Cieszymy się, że możemy po tak długiej przerwie wywołanej pandemią COVID-19 spotkać się z mieszkańcami Elbląga i pokazać im od środka pracę Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT – mówi Paulina Dąbrowska, Kierownik LZAŚ EPT. – Mamy nadzieję, że podczas zwiedzania laboratorium odwiedzający zainspirują się światem chemii i badań środowiskowych.

Print Friendly, PDF & Email