ELSIN - wizyta w szczególnym zakładzie pracy

ELSIN - wizyta w szczególnym zakładzie pracy
Fot. Adminstrator

Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga spotkał się w miniony piątek z Jerzym Wilkiem, prezesem Zarządu Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych ELSIN. Spotkanie na terenie zakładu przy Warszawskiej było okazją do przedstawienia Prezydentowi Elbląga profilu działalności spółdzielni, aktualnej sytuacji oraz planów ELSIN-u.

Spółdzielnia zatrudnia ok. 120 osób. Pracownicy to w większości osoby niewidome lub niedowidzące, dlatego też ELSIN jest zakładem pracy chronionej. Niesie to zarówno korzyści w postaci ulg na pracownika, jak i ograniczenia (zapewnienie opieki medycznej, praca jednozmianowa).

Profil zakładu to przede wszystkim wytwarzanie różnego rodzaju pędzli i szczotek, które mają szerokie zastosowanie. Szczotki powstają dzięki precyzyjnej pracy i manualnym zdolnościom osób niedowidzących i niewidomych. Wyroby wykonywane przez ELSIN oznakowane są specjalnym logo Produkt wykonany przez osoby niewidome. Ma to zwiększyć świadomość kupujących.

W trudnych rynkowo czasach ELSIN aktywnie szuka nabywców na swoje produkty, ma swoje stoisko w jednym z hipermarketów, coraz częściej też realizuje na zlecenie różne usługi. ELSIN oferuje również potencjalnym inwestorom powierzchnie magazynowe i biurowe w budynku przy ulicy Warszawskiej.

Oferta pomieszczeń magazynowych i biurowych ELSINU może być promowana poprzez miejskie Biuro Obsługi Inwestora. Znajdujący się w dobrej lokalizacji budynek może znaleźć się w niezbędniku, jaki kierujemy do potencjalnych inwestorów. To lepsza promocja tego miejsca i jego potencjału. Mam również nadzieję, że w nadchodzącym roku Spółdzielnia utrzyma zatrudnienie, czego życzę wszystkim pracownikom – powiedział Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga.

  UM Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8714

Print Friendly, PDF & Email