Ełk: Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne i potrzebujące

Ełk: Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne i potrzebujące
Fot. mat. prasowe

W najbliższych dniach prognozowane jest pogorszenie pogody. Zbliżają się mrozy, a chłodne noce i trudne warunki pogodowe to trudny czas dla osób, które zmagają się z kryzysem bezdomności. Szczególnie te osoby narażone są na utratę zdrowia lub życia z uwagi na niebezpieczeństwo związane z wychłodzeniem organizmu.

Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących wsparcia. Powiadamiajmy odpowiednie służby, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Skuteczność pomocy uzależniona jest od aktywności mieszkańców. Pamiętajmy o tym, że w porę udzielona pomoc (np. pod numer 112) może uratować czyjeś życie.

Ważne jest zwrócenie uwagi na osoby przebywające na klatkach schodowych, w okolicy dworca, ogródków działkowych.

W Ełku osoby bezdomne mogą skorzystać, m.in. z całodobowych schronisk i ciepłego posiłku w następujących instytucjach:

Stowarzyszenie MONAR

  • Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT, ul. Dąbrowskiego 3c.

Caritas Diecezji Ełckiej

  • Schronisko im. Św. Ojca Pio, ul. Kościuszki 27
  • Dom dziennego pobytu, ul. Kościuszki 17 (dodatkowo od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-13.00 wydawana jest tutaj ciepła zupa).
  • Ogrzewalnia im. Św. Ojca Pio, działająca 7 dni w tygodniu w godzinach 18.00-8.00 w okresie od października do kwietnia w budynku przy ul. Kościuszki 18.

W razie potrzeby, informacje o osobach potrzebujących pomocy, można zgłaszać także do Straży Miejskiej w Ełku pod nr alarmowym 986.

UM Ełk
Print Friendly, PDF & Email