Ełk: Dzień Seniora

Ełk: Dzień Seniora
Fot. elk.pl

Europejski Dzień Seniora obchodzony jest 20 października. W tym szczególnym dniu podkreśla się rolę osób starszych w naszym społeczeństwie. Prezydent Ełku spotkał się dzisiaj z seniorami w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA oraz podziękował za zaangażowanie, dzielenie się doświadczeniem, a także złożył życzenia.

Seniorzy są ważną częścią naszego społeczeństwa. Swoją wiedzą i doświadczeniem inspirują młode pokolenie do pokonywania przeciwności losu i zachowywania hartu ducha, szczególnie w obecnych trudnych czasach. Niejednokrotnie podejmują również aktywne działania i angażują się w inicjatywy realizowane w mieście.

Z okazji Dnia Seniora Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował spotkanie pt. „Twórczość łączy pokolenia”. Uczestnicy Klubu Seniora „Senior+”,  grupa nieformalna działająca w Ełku „Seniorzy-Seniorom” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 spotkali sięw Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA.

Środowiskowy Dom Samopomocy Lawendowy Zakątek przygotował natomiast koncert on-line, w którym można uczestniczyć na Facebooku ŚDS w środę 20 października o godz. 12.00. Link do strony: https://www.facebook.com/sdslawendowyzakatek

Print Friendly, PDF & Email