Elblążanin na Europejskich Igrzyskach Osób z Zespołem Downa Euro Trigames 2021

Elblążanin na  Europejskich Igrzyskach Osób z Zespołem Downa Euro Trigames 2021
Fot. nadesłane

W dniach 4-11 października we włoskiej Ferrarze odbędą Europejskie Igrzyska Osób z Zespołem Downa Euro Trigames 2021. Ma szansę wziąć w nich udział Adam – utytułowany zawodnik sekcji judo elbląskiego IKS „ATAK”.

Do tego by mógł spełnić swoje sportowe marzenie i wziąć udział w tak prestiżowym wydarzeniu brakuje niestety funduszy. Koszty wyjazdu są bardzo duże, bo ok 6 tys. zł na jedną osobę. Ta kwota przekracza możliwości klubu. Dlatego jeśli czujesz ducha walki i chcesz dołożyć cegiełkę do sukcesu Adama dorzuć ”grosik” na www.zrzutka.pl

– Adam ma 32 lata i połowę swojego życia spędził na tatami. Jest zawodnikiem wszechstronnie uzdolnionym, jednak to judo skradło jego serce. Duch walki, determinacja Adama i wsparcie jego bliskich pozwoliły na zdobywanie sukcesów i medali w judo na wielu turniejach, zarówno w kraju jak i za granicą. Do pełni sukcesu brakuje medalu Igrzysk – czytamy na stronie zrzutki.

Klub IKS Atak jest stowarzyszeniem, które od 1998r zajmuje się sportem osób z niepełnosprawnościami. Ich celem jest zmiana stereotypów związanych z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami. Poprzez sport rehabilitują, integrują i propagują sport ON. W klubie działa 10 sekcji, w których mogą się rozwijać i realizować sportowo zawodnicy z różnymi dysfunkcjami. Jak zapewnia IKS „Atak” zebrane środki w całości przekazane zostaną na pokrycie kosztów wyjazdu, zaś nadwyżka na sprzęt sportowy dla sekcji judo.

Print Friendly, PDF & Email