Elbląskie Targi Pracy i Edukacji za nami

Fot. Mateusz Misztal

Dziś (19.10) w hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu odbyły się targi pracy i edukacji adresowane do osób bezrobotnych, poszukujących pracy, a także do studentów i uczniów.

Od godz. 9:00 hala wypełniła się osobami, które chciały znaleźć drogę edukacyjną i zawodową. W hali ustawiło się wiele stanowisk z ofertami pracy. Obecne były również wszystkie szkoły ponadpodstawowe z Elbląga, które uczniom klas ósmych szkoły podstawowej prezentowały swoje oferty edukacyjne.

Absolwenci szkół średnich mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną elbląskich uczelni: Akademii Nauk Stosowanych oraz Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.

W kilkudziesięciu punktach znaleźć można było oferty pracy z regionu jak i zza granicy, a także oferty szkoleń i kursów. Osoby poszukujące pracy mogły także skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym.

Obecne były też punkty informacyjne Powiatowego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Został również stworzony punt informacyjno-konsultacyjny dla obywateli Ukrainy. Osoby z niepełnosprawnościami mogły odwiedzić punkt Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, która realizuje m.in. projekt, którego celem jest zwiększenie poziomu i jakości zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

Do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej zachęcali z kolei doświadczeni przedstawiciele tego rodzaju sił zbrojnych, jak i młodzi ludzie, którzy niedawno do formacji dołączyli.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email