Elbląski szpital z nagrodą ministerstwa

Elbląski szpital z nagrodą ministerstwa
Fot. WSZ

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, w uznaniu za osiągnięcia i zasługi dla medycyny transplantacyjnej, otrzymał z MZ dofinansowanie w kwocie 1 mln zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej na zakup sprzętu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

– Temat transplantacji w naszym szpitalu pojawił się na początku lat 90., gdy ordynatorem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii był Zbigniew Landowski, którego zapał i zaangażowanie w tym temacie jest absolutnie nie do przecenienia. Jego podejście do idei pobierania narządów sprawiło, że zapoczątkowane przez niego działania zostały przez nas w następnych latach rozwinięte i kontynuowane – mówi lek. Wojciech Wenski, koordynator Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Przyznane dofinansowanie jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu koordynującego oraz zarządzającego podmiotem leczniczym, który zaangażowany jest w proces donacji i sprawuje opiekę nad dawcami. Jest nam niezmiernie miło, że Ministerstwo Zdrowia doceniło ciężką pracę zespołu transplantacyjnego.

Pieniądze dedykowane są Oddziałowi Anestezjologii i Intensywnej Terapii, więc zostaną przeznaczone na zakup sprzętu na potrzeby właśnie tego oddziału, który posłuży do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup następującego sprzętu: • Aparat USG 1 szt.

• Wózek transportowy do przewożenia chorych 3 szt.

• Kardiomonitor transportowy 3 szt.

• Respirator szpitalny 1 szt.

• Zestaw do terapii wysokoprzepływowej 2 szt.

• Łóżko do intensywnej terapii z wagą i materacem 3 szt.

• Aparat do znieczulania ogólnego z wyposażeniem 3 szt.

Minister Zdrowia nagrodził 21 szpitali w Polsce z największą aktywnością donacyjną w latach 2017-2019 – uwzględniona została liczba dawców potencjalnych, rzeczywistych oraz pobranych do przeszczepiania narządów. Łączna suma przyznanych przez Ministra Zdrowia nagród wyniosła 17,5 mln złotych, przy czym środki przyznane poszczególnym szpitalom uwzględniały aktywność donacyjną tych placówek.

Źródło: Wojewódzki Szpital Zespolony
Print Friendly, PDF & Email