Elbląski Dzień Seniora. Fotorelacja

Fot. Rafał Sułek

Kolorowy pochód ulicami miasta, przekazanie kluczy do miasta i występy artystyczne. Było dużo uśmiechów, integracji i radości ze wspólnego spędzania czasu. Tak świętowano dziś w Elblągu Dzień Seniora, który odbył się w naszym mieście po raz pierwszy.


KLIKNIJ W ZDJECIE GŁÓWNE I OBEJRZYJ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA


Dzisiejsze wydarzenie, którego organizatorami byli Prezydent Miasta oraz Elbląska Rada Seniorów, była integracja elbląskich seniorów oraz przedstawienie oferty organizacji zaangażowanych w działalność na ich rzecz.

Całość rozpoczęła się tuż po dziesiątej, kiedy to w towarzystwie władz miasta kilkuset seniorów wyruszyło spod Urzędu Miasta w kolorowym i radosnym pochodzie ulicami miasta w kierunku Placu Jagiellończyka.

– Bardzo fajnie jest, móc wspólnie się spotkać i spędzić fajnie czas. Szczególnie, że ostatnie lata nie były łatwe a dla osób starszych szczególnie – mówi pani Ludwika, jedna z uczestniczek dzisiejszych obchodów Dnia Seniora.

Na Placu Jagiellończyka na wszystkich uczestników czekały występy artystyczne poszczególnych grup seniorskich działających w poszczególnych organizacjach wspierających osoby starsze. Każdy mógł też spróbować swoich sił w rzucie podkową do celu oraz skorzystać z oferty Szpitala Miejskiego w Elblągu, który w specjalnym namiocie profilaktycznym oferował możliwość bezpłatnego wykonania podstawowych badań profilaktycznych takich jak badanie ciśnienia krwi czy pomiar cukru.

Print Friendly, PDF & Email