Elbląska Fala Dźwiękowa - film i koncert w elektrodźwiękiem

Elbląska Fala Dźwiękowa - film i koncert w elektrodźwiękiem
Fot. materiały prasowe

Drugie letnie spotkanie w ramach cyklu Elbląska Fala Dźwiękowa przebiegać będzie pod hasłem „elektrodźwięk”. Organizatorzy przygotowali projekcję filmu „15 stron świata” oraz koncert grupy Burnos | Arszyn | Sadowski w sobotę od 19:00 w Centrum Sztuki Galeria EL.

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? – pomysłodawca projektu Elbląska Fala Dźwiękowa, łączy w nim różne aktywności artystyczne i edukacyjne. Podczas pierwszej tegorocznej edycji prócz koncertu uczestnicy mieli okazję dopingować artystów plastyków pojedynkujących się w trakcie Grafataku – Bitwy na rysunki.

– Tym razem zapraszamy do zaprzyjaźnionej przestrzeni Centrum Sztuki Galeria EL na drugie spotkanie, podczas którego zajmiemy się tematem elektrodźwięków. Posłuży nam do tego projekcja filmu dokumentalnego oraz koncertowe emocje w namiocie estradowym na dziedzińcu – zachęca Wojtek Minkiewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?.

Program spotkania:

Sobota 24 lipca – wstęp wolny

19:00 – projekcja filmu „15 stron świata” – Galeria EL

Dokument ten w nieco ponad godzinę przybliża postać i dokonania jednego z najwybitniejszych polskich „dźwiękowców” – Eugeniusza Rudnika, wieloletniego pracownika Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, w którym udźwiękowił mnóstwo filmów, audycji oraz stworzył swoiste dzieła – zarówno całkowicie autorskie jak i we współpracy z najwybitniejszymi kompozytorami, wielokrotnie nagradzane na festiwalach muzycznych. Głównymi narzędziami jego pracy były taśma magnetofonowa, nożyczki i klej. Mówi się o nim jako o protoplaście późniejszych DJów samplujących gotowe materiały muzyczne.

20:30 (około) – koncert Burnos | Arszyn ] Sadowski – namiot na dziedzińcu

Zaproszeni goście poprowadzą nas w terytoria mocno zdominowane przez elektronikę. Nie zabraknie dużej dawki improwizacji, jazzowej fantazji i elektronicznej pulsacji.

Kolejne spotkania w cyklu Elbląska Fala Dźwiękowa:

20 sierpnia – koncert i Grafatak II

27 sierpnia – koncert i projekcja

Projekt Elbląska Fala Dźwiękowa realizowany jest dzięki wsparciu Departamentu Kultury UM Elbląg

Print Friendly, PDF & Email