Elbląg: W każdej z nas jest siła – razem bezpieczniej

Elbląg: W każdej z nas jest siła – razem bezpieczniej
Fot. Adminstrator

Ponad 50 elblążanek uczestniczyło w kursie samoobrony zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji, Prezydenta Elbląga i KS Olimpię Judo Elbląg w ramach akcji „W każdej z nas jest siła – razem bezpieczniej”, realizowanej z Programu Bezpieczny Elbląg. Wczoraj w Ratuszu Staromiejskim uczestniczki odebrały certyfikaty ukończenia szkolenia.

Kurs samoobrony dla kobiet zainaugurowany został 5 stycznia, podczas tegorocznej edycji „Judo Camp”. W projekcie uczestniczyło 56  elblążanek.  Były to pracownice elbląskiego MOPS–u, nauczycielki elbląskich szkół, przedszkoli, ośrodków wychowawczych i Centrum Kształcenia Praktycznego.

– Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratuluję wytrwałości. Życzę, aby nigdy nie musiały Panie wykorzystać zdobytej podczas kursu wiedzy i umiejętności, ale jednocześnie wierzę, że te zajęcia zwiększyły Wasze poczucie bezpieczeństwa. Z pewnością takie działania będziemy kontynuować. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych zajęć – elbląskim policjantom oraz instruktorom KS Olimpii Judo Elbląg – mówił podczas wręczenia certyfikatów Prezydent Witold Wróblewski.

– Była to już 5 edycja kursu samoobrony dla kobiet, organizowana przez Komendę Miejską Policji w Elblągu. Bardzo się cieszę z deklaracji Pana Prezydenta, że będzie kontynuacja tego projektu. Zainteresowanie szkoleniem pokazuje, że są to potrzebne działania, życie bowiem przynosi nam różne zagrożenia – podkreślał  mł. insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Projekt  „W każdej z nas jest siła – razem bezpieczniej”, realizowany był w ramach Programu Bezpieczny Elbląg. Zajęcia odbywały się w Hali  Sportowo – Widowiskowej MOSiR do 16 marca br. Podczas 24 spotkań kobiety pod okiem policjantów i instruktorów Olimpii Judo nauczyły się  podstawowych technik samoobrony. Uczestniczyły także w zajęciach z policyjnym psychologiem, podczas których omówione zostały aspekty psychologiczne bezpiecznego kierowania swoim zachowaniem w sytuacji zagrożenia.

  UM Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15685 

Print Friendly, PDF & Email