Elbląg rozmawia o dostawach ciepła z MAP, Energą i URE

Elbląg rozmawia o dostawach ciepła z MAP, Energą i URE
Fot. Rafał Sułek

W środę (5 lutego) prezydent Elbląga Witold Wróblewski wraz z wiceprezydentem Januszem Nowakiem i prezesem Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Andrzejem Kulińskim spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Aktywów Państwowych, przedstawicielami Grupy Energa i Energa Kogeneracja, aby przedyskutować dalsze kroki do zapewnienia dostaw ciepła do elbląskiej sieci ciepłowniczej. Zaproszenie na spotkanie wystosował Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Jak zaznacza w komunikacie prasowym UM Elbląg, podczas spotkania strony przedstawiły swoje możliwości w zakresie wytwarzania ciepła w najbliższym sezonie grzewczym. Następnie Prezes URE przedstawił dostępne narzędzia regulacyjne i warunki koncesyjne, spoczywające na przedsiębiorstwach energetycznych.

Strony podtrzymały wolę kontynuacji rozmów, które to rozmowy UM Elbląg uzależnił od przedstawienia przez Energę Kogenerację docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło.

– Tylko bowiem w oparciu o konkretny model, z wyraźnie określoną rolą Energi można budować współpracę. Energa Kogeneracja potwierdziła swój udział w sesji Rady Miasta, która zostanie poświęcona tej tematyce – czytamy w komunikacie Miasta.

Oprac. Red.
Inf. nadesłana
Fot. Rafał Sułek / arch. redakcji
Print Friendly, PDF & Email