Elbląg: Rozbójnicy powrócili na ulice

Elbląg: Rozbójnicy powrócili na ulice
Fot. Adminstrator

Ruszyła kolejna odsłona projektu, który w zeszłym roku podbił serca najmłodszych elblążan i ich rodziców. Bajkowe rysowanie, spektakle teatralne, różnorodne warsztaty i inne atrakcje – lato ma być pełne radości.

Spotkania artystyczne zaplanowano z myślą o rodzinach pragnących spędzać wolny czas aktywnie i w towarzystwie kultury. Na placu przed Ratuszem Staromiejskim – jak w ubiegłym roku – rozbójnicy będą zachęcać elblążan do wspólnej zabawy.

Pierwsze spotkanie z cyklu organizowanego przez Spółdzielnię Socjalną IDEA odbyło się w niedzielę (11 czerwca). Najmłodszych uczestników zachwyciło widowisko kukiełkowe „Kot w butach” przygotowane przez Teatr Barnaby. Po spektaklu elblążanie włączyli się do tworzenia wielkoformatowej kolorowej sztuki.

Przed miłośnikami kultury i dobrej zabawy kolejne popołudniowe spotkania z rozbójnikami. Najbliższe odbędzie się 9 lipca. O 15:00 Teatr Delikates zaprezentuje rodzinny spektakl „Pozor už nemôžem”. Z kolei 30 lipca spotkanie upłynie pod znakiem muzyki i ziół. Na ten dzień zaplanowano muzyczne opowieści „Ziółko co furtki odmyka”, a także warsztaty zielarskie. Ostatnia niedziela z rozbójnikami to spotkanie w kosmicznym wymiarze.

Żeby aktywnie spędzać wakacje w rodzinnym gronie, wystarczy znaleźć czas i chęć do wspólnej zabawy. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15966 

Print Friendly, PDF & Email