Elbląg: Podpisano umowę na budowę żłobka i przedszkola przy ul. Mielczarskiego

Elbląg: Podpisano umowę na budowę żłobka i przedszkola przy ul. Mielczarskiego
Fot. Pixabay

Dziś (23 grudnia) w Urzędzie Miasta w Elblągu prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę z wykonawcą prac przy ul. Mielczarskiego. Budynek ma być oddany do użytku w 2022 roku.

We wrześniu miasto Elbląg pozyskało 5 875 926 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę nowego żłobka i przedszkola przy ul. Mielczarskiego. Na początku grudnia prezydent Wróblewski poinformował, że Elbląg otrzymał także dofinansowanie z programu „Maluch+”. Inwestycja zostanie wsparta kwotą 1,8 miliona złotych.

Miasto chce wybudować budynek, w którym znajdzie się przedszkole (zostanie tam przeniesione dotychczasowe przedszkole nr 18) oraz żłobek.

– Będzie to 150 miejsc przedszkolnych i 60 miejsc żłobkowych. Myślę, że to bardzo uraduje mieszkańców dzielnicy zatorze i okolic, gdzie zarówno przedszkolaki, jak i dzieci w żłobkach, będą mogły w takich najlepszych standardach i właściwych warunkach przebywać – zaznacza prezydent Witold Wróblewski. – Cieszę się, że jesteśmy już po przetargu (…) Przypomnę, i tu jeszcze raz ukłon w stronę finansów skarbu państwa, bo dostaliśmy 5 875 000 złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale też dostaliśmy pieniądze z resortowego programu „Maluch+” – dodaje.

Jak wskazał Wróblewski, wsparcie z budżetu państwa pozwoli na mniejszy wkład finansowy z budżetu miasta.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej podpisano umowę na realizację wspomnianej inwestycji. Umowa ta zawiera opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz budowę budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi. Przetarg wygrało konsorcjum firm, którego liderem jest firma Ekoinbud. Podczas podpisania umowy firmę tę reprezentował prezes zarządu Tomasz Balcerowski.

– Jesteśmy zaszczyceni tym, że będziemy mogli pracować dla tak wspaniałego, pięknego, dynamicznie rozwijającego się miasta jak Elbląg. Czasy się zmieniają, zmieniają się pewne potrzeby społeczne, zmieniają się pewne warunki techniczne i to, co będziemy dla państwa budować na Zatorzu przy ul. Mielczarskiego, to będzie obiekt na miarę naprawdę XXI wieku – zaznacza Tomasz Balcerowski. – Dzieci w roku 2022 będą przebywały już we wspaniałych warunkach – dodaje.

Cała inwestycja – budowa żłobka i przedszkola – będzie kosztowała 9 690 000 złotych. Budynek przystosowany zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ma być oddany do użytku w 2022 roku. Obecnie na terenie Elbląga funkcjonują trzy miejskie żłobki.

Print Friendly, PDF & Email