Elbląg: Nauka nie musi być nudna

Elbląg: Nauka nie musi być nudna
Fot. Adminstrator

Już po raz piąty Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zorganizowała Festiwal Nauki, na którym to prezentowano rozmaite doświadczenia naukowe w ciekawy i przystępny sposób. Nie brakowało też dobrej zabawy. I choć festiwal był nieco uboższy niż w poprzednich latach, to przyciągnął wielu młodszych i starszych elblążan.

Na odwiedzających Festiwal czekało niemal trzydzieści stanowisk. Tuż przed budynkiem uczelni czekały służby mundurowe, które tradycyjnie już oblegane były przez najmłodszych. Można było usiąść w samochodzie Żandarmerii Wojskowej lub pojeździe wojskowym. Co odważniejsi mogli też przyodziać się w strój policyjny służący do walki z zamieszkami. Po wejściu do Instytutu Politechnicznego w holu rozgrywał się turniej gier komputerowych a na poszczególnych piętrach uczelni czekały liczne atrakcje naukowe. Można było między innymi poznać tajniki telewizji, stworzyć domowe kosmetyki, zaznajomić się z prawami fizyki, które na co dzień nas otaczają jak również sprawdzić, czy jesteśmy w stanie rozpoznać potrawę po smaku oraz obejrzeć doświadczenia chemiczne. Na specjalnie przygotowanych stoiskach odwiedzający mogli również uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach, dotyczących ciekawych i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, fizyką, matematyką, geografią oraz tematyką dotyczącą nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej, nauk o sztukach pięknych.

– Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania – mówiła Aleksandra Thiede z Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ.

  Rafał Sułek  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15892 

Print Friendly, PDF & Email