„Elbląg na wynos”, czyli elbląskie restauracje w jednym miejscu

„Elbląg na wynos”, czyli elbląskie restauracje w jednym miejscu
Fot. Valeria Boltneva / Pexels

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Elbląga Witold Wróblewski poinformował o uruchomieniu strony internetowej dedykowanej restauratorom działającym na terenie Elbląga.

– W kilku miastach stworzona została strona, np. „Poznań na wynos”, w naszym przypadku będzie to „Elbląg na wynos” i będzie to bezpłatny serwis internetowy dla restauracji i lokali gastronomicznych, które oferują jedzenie z odbiorem własnym, bądź na dowóz – przekazał Witold Wróblewski. Jak dodał, strona dla przedsiębiorców będzie bezpłatna, bo koszty jej funkcjonowania pokrywać będzie samorząd elbląski.

Strona ta powstała przy wsparciu i udziale Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej.

– Wiemy, że restauracje, bary, różnego rodzaju lokale gastronomiczne z tytułu koronawirusa przeżywają trudny okres. (…) Ona (strona internetowa – red.) będzie żyła, gdy wejdą na tą stronę ze swoimi propozycjami gastronomicy – podkreślił prezydent Elbląga.

– Chcę podziękować panu prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu za podjęcie tego działania, bo ma ono wymiar bardzo praktyczny i bardzo ważny w tej całej sytuacji pandemicznej. Jak wiemy, usługi w obszarze zdalnym – gdy już tą pandemię przezwyciężymy – nadal będą bardzo mocno funkcjonowały i stworzenie takiej strony i opłacenie jej przez urząd miasta Elbląg jest płaszczyzną bardzo dogodną dla restauratorów, dla usług gastronomicznych, a z drugiej strony dużą wygodą dla społeczeństwa miasta Elbląga – zaznaczył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Jak wskazał, obecnie współpraca z różnymi gałęziami gospodarki jest bardzo potrzebna.

Strona internetowa elblagnawynos.pl jest jeszcze w budowie – by działała należycie, muszą się na niej pojawić elbląscy przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne. Strona ta pomagała będzie osobie zamawiającej znaleźć lokal gastronomiczny świadczący usługę dowozu posiłku lub odebrania go na wynos poprzez: podanie lokalizacji, rodzaju kuchni, lub po prostu po nazwie.

Tak wygląda wspomniana strona internetowa
Print Friendly, PDF & Email