Elbląg Cup w pięciu dyscyplinach. FOTORELACJA

Fot. Rafał Sułek

130 uczestników, 5 dyscyplin i trzy dni zmagań. Tak w największym skrócie można podsumować XXIV Otwarte Mistrzostwa Elbląg Cup 2022 organizowane w miniony weekend przez Integracyjny Klub Sportowy „Atak”.

Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj fotorelacje z turnieju.

W turnieju zawodnicy mierzyli się w judo, siatkówce, wrotkarstwie, boccia oraz tenisie stołowym. Wśród uczestników byli zawodnicy z: IKS Atak, Klubu Sportowego Lazarus, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu czy Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Saperów w Elblągu. Najlepsi w swoich konkurencjach otrzymywali medale oraz puchary.

– Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji turnieju. Przed nami, jako klubem, w najbliższym czasie przygotowania do Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwa Polski w Judo Osób z Niepełnosprawnościami Intelektualnymi, które odbędą się w ostatni weekend września w Elblągu – mówi Aneta Rękas – Woźna, prezes IKS Atak Elbląg. – Turniej Elbląg Cup, to sprawdzian dla naszych zawodników z sekcji judo przed tymi zawodami. To również możliwość rywalizacji z innymi uczestnikami dla czterech zawodników naszego klubu, którzy już niebawem będą reprezentować nasz kraj na w Mistrzostwach Świata Osób z Zespołem Downa w Judo, które odbędą się na przełomie września i października na Maderze – dodaje pani prezes.

Print Friendly, PDF & Email