Elbląg chce przeznaczyć pieniądze na zakup sprzętu dla nauczycieli

Elbląg chce przeznaczyć pieniądze na zakup sprzętu dla nauczycieli
Fot. Pixabay

Prezydent Witold Wróblewski kilka dni temu zapowiedział, że elbląscy nauczyciele otrzymają z puli środków miejskich 500 zł. Pieniądze te pozwolą częściowo zrefundować zakup sprzętu do nauczania zdalnego. W tym samym czasie podobną inicjatywę ogłosił minister edukacji narodowej. Jak wyjaśnił dziś prezydent Elbląga obie propozycje są niezależne od siebie.

– Zaproponowałem Radzie Miejskiej, żeby z budżetu miasta przeznaczyć 500 złotych dla nauczycieli na dofinansowanie zakupu sprzętu do nauczania zdalnego. Równolegle pojawił się sygnał ze strony rządu, że będą przyjmowane wnioski na podstawie faktur i w przypadku środków rządowych tak to będzie. Natomiast można to było zrobić prościej i my jako samorząd chcemy, żeby to 500 złotych każdy z nauczycieli – a wiemy, że każdy to nauczanie zdalne prowadzi – dostał jako doposażenie ich i żeby te zajęcia prowadzone zdalnie były dobrze prowadzone – zaznacza Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Rząd przyjął inną metodę i to są zupełnie inne pieniądze. Trzeba zgłosić faktury i rozliczać się z tego, ja pokazuję, że można to zrobić prościej – dodaje.

Obie inicjatywy są więc niezależne i wzajemnie się nie wykluczają.

Jak będzie wyglądało wsparcie ze strony rządu?

Minister Czarnek poinformował we wtorek, że nauczyciele będą mogli kupować sprzęt do 7 grudnia. Wiceminister Piontkowski zaznaczył, że nauczyciel, rozliczając pieniądze, powinien wypełnić prosty wniosek, w którym trzeba podać swoje dane osobowe, rodzaj sprzętu, który się kupiło i dołączyć dowód zakupu. Do wniosku o przyznanie refundacji będzie można dołączyć nie tylko imienny rachunek zakupu (tj. fakturę), ale także oświadczenie o zakupie wraz z paragonem. Wnioski zbiera dyrektor szkoły i przekazuje je do samorządu.

Print Friendly, PDF & Email