Elbląg: "Być jak Ignacy" - "Tropiciele z 12-stki"

Elbląg: "Być jak Ignacy" - "Tropiciele z 12-stki"
Fot. nadesłane

„Tropiciele z 12-stki”, to uczniowie klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. M.Kajki w Elblągu. Tworzą oni koło naukowe, które bierze udział w VI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” zorganizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Program składa się z 8 etapów, a każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu pełnemu ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Dzieci podczas kilku miesięcy pracy zdobyły wiedzę m.in. o kosmosie, pracy archeologa, podróżach badawczych, początkach lotnictwa, pracy mózgu. Na koniec każdego z etapów na Facebooku publikowane są najciekawsze zdjęcia z pracy kół naukowych, które biorą udział w głosowaniu publiczności w konkursie „Być jak Ignacy”.

W związku z tym, że zbliża się wielki finał konkursu, uczniowie SP nr 12 zachęcają wszystkich do odwiedzenia strony „Być jak Ignacy” na Facebooku https://www.facebook.com/bycjakignacy i wołają – Walczymy o tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego” lub tytuł „Szkoły Roku”. Pomóż nam go zdobyć, zagłosuj na nas!

Print Friendly, PDF & Email