Elbląg: Biblioteka zmienia się dla czytelników

Elbląg: Biblioteka zmienia się dla czytelników
Fot. Adminstrator

W poniedziałek 2 października, po przerwie – zostanie otwarta dla czytelników główna siedziba Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3–7. Na odwiedzających czeka dużo zmian – teraz wszystkie książki będą na półkach z wolnym dostępem, zmienią się też godziny pracy.

Centrum Obsługi Czytelnika – by czytelnik nie czuł się zagubiony w bibliotece

Zaraz przy wejściu do biblioteki działać będzie Centrum Obsługi Czytelnika. Czytelnik będzie mógł tu wyrobić kartę do biblioteki, odebrać zarezerwowane książki, dowiedzieć się, gdzie znajdzie poszukiwaną przez siebie literaturę, uzyskać informacje na temat organizowanych w bibliotece wydarzeń. Co ważne, centrum będzie otwarte dłużej niż biblioteka (pn.–pt.: 8.00–19.00, sob.: 9.00–16).

Wolny dostęp do półek – wszystkie książki na wyciągnięcie ręki

Wszystkie książki z magazynu książek trafiły na półki z wolnym dostępem, co oznacza, że czytelnik będzie mógł sam podejść do regału i przeglądać książki, które go interesują. Zmiany zostały wprowadzone, aby ułatwić dostęp do znajdującego się w bibliotece księgozbioru, w szczególności tego naukowego (biblioteka od ubiegłego roku posiada status biblioteki naukowej).  Książki naukowe z różnych dziedzin wiedzy czytelnik znajdzie w Bibliotece Naukowej (parter), natomiast powieści, literaturę faktu, poradniki i literaturę naukową (z części dziedzin humanistycznych) w Bibliotece Literackiej (I piętro).

Zmienione godziny otwarcia:

Centrum Obsługi Czytelnika

pn. – pt. – 8.00–19.00

sob. – 9.00–16.00

Biblioteka Naukowa i Biblioteka Literacka

pn.–pt. – 10.00–18.00

sob. – 9.00–16.00

Biblioteka Młodego Czytelnika

Jeszcze w październiku przy ul. Zamkowej 1 zostanie otwarta biblioteka dla dzieci i młodzieży. W wyremontowanych pomieszczeniach znajdą dla dla siebie przyjazną przestrzeń najmłodsi (parter) i młodzież (I piętro).  Regały dostosowane do wieku, wydzielone miejsca nauki i relaksu, strefa xbox z grami edukacyjnymi, nowe zajęcia, interaktywne urządzenia – to tylko niektóre z udogodnień i atrakcji, które będą czekać na młodych czytelników.

  Aleksandra Buła Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16539 

Print Friendly, PDF & Email