Ekspert: Takiej liczby zakażeń należało się spodziewać

Ekspert: Takiej liczby zakażeń należało się spodziewać
Fot. Pixabay

Rekordowa liczba zakażeń nie jest wcale zaskakująca, a na efekty wprowadzonych przez rząd obostrzeń poczekamy jeszcze tydzień – powiedział we wtorek PAP specjalista chorób zakaźnych dr hab. n. med. Ernest Kuchar.

Ekspert w zakresie chorób zakaźnych nie jest zdziwiony rekordową liczbą zakażeń. – To nie jest wcale zaskakujące. Ciągle to ten sam rząd wielkości, czyli mniej więcej kilkanaście tysięcy zakażeń dziennie – podkreślił w rozmowie z PAP kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Ernest Kuchar.

– Już wcześniej zwracałem uwagę na to, że na efekty działań trzeba czekać. Jeszcze nie minęły dwa tygodnie od wprowadzenia obostrzeń, więc nie należy spodziewać się jakichkolwiek ich efektów – podkreślił.

– Ciągle oglądamy przeszłość. Dzisiaj mamy obraz sprzed tygodnia. Liczba zakażonych z dzisiaj to te osoby, które zakaziły się koronawirusem tydzień temu. Tak trzeba to interpretować – wyjaśnił.

Doktor Ernest Kuchar już w sobotę w komentarzu dla PAP powiedział, że fala zachorowań może zacząć wygasać dopiero w maju lub w czerwcu przyszłego roku. (PAP)

Hubert Bekrycht
Print Friendly, PDF & Email