Ekspert: Sytuacja epidemiczna we Włoszech być może najlepsza w Europie

Ekspert: Sytuacja epidemiczna we Włoszech być może najlepsza w Europie
Fot. Pixabay

Sytuacja epidemiczna we Włoszech jest w dużym stopniu korzystna – ocenił w niedzielę szef Rady Służby Zdrowia profesor Franco Locatelli. – Mamy krzywą zakażeń prawdopodobnie najniższą w całej Europie – dodał ekspert, który jest koordynatorem komitetu doradców rządu.

W wywiadzie dla telewizji RAI profesor Locatelli dodał: „Podkreślmy w sposób bardzo jasny, że osiągnęliśmy taki rezultat dzięki kampanii szczepień i odpowiedzialnym postawom”.

– Sytuacja epidemiczna jest nie tylko korzystna, ale dalej się poprawia, zaś otwarcie różnych sektorów aktywności zawodowej, a także szkół nie miało negatywnego wpływu – zapewnił koordynator komitetu techniczno-naukowego.

Następnie zaznaczył: „85 proc. ludności otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 80 proc. – dwie. To jest znakomity rezultat, za który należy wyrazić uznanie wszystkim instytucjom służby zdrowia w kraju”.

Minionej doby na COVID-19 we Włoszech zmarło 27 osób, a w 270 tys. testów wykryto ponad 2270 następnych zakażeń koronawirusem – podało Ministerstwo Zdrowia. W szpitalach przebywa około 3 tys. chorych na COVID-19, w tym 364 – na intensywnej terapii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email