Eksperci od żywności poprowadzą zajęcia online

Eksperci od żywności poprowadzą zajęcia online
Fot. pixabay.com

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie rusza z akcją „Science SOS”. To szansa na wizytę naukowców, specjalistów od żywności m.in. na lekcjach, wykładach, spotkaniach online.

Czy nasza dieta może mieć wpływ na zdrowie naszych wnuków? Co zrobić, jeśli podejrzewamy u siebie nietolerancję glutenu? To tylko niektóre pytania, na jakie pomogą znaleźć odpowiedź eksperci z olsztyńskiego instytutu Polskiej Akademii Nauk.

– Badacze przygotowali wykłady online na temat żywności, jej wartości odżywczych i oddziaływania na nasze zdrowie – informuje Iwona Kieda z PAN w Olsztynie. – Chętnie poprowadzą je podczas lekcji, zajęć ze studentami czy w czasie specjalnych wydarzeń, na których będzie mowa o zdrowym odżywianiu.

Podczas akcji „Science SOS” do dyspozycji pozostają m.in. mikrobiologowie, technolodzy żywności, ichtiolog, biotechnolog i specjalista z zakresu biologii molekularnej.

Takie spotkania mogą być doskonałą okazją do porozmawiania choćby o mitach, które krążą wokół bezpieczeństwa i walorów odżywczych mięsa ryb ze stawów hodowlanych albo zależnościach między dietą a zdrowiem członków rodziny na przestrzeni pokoleń.

Przedsięwzięcie odbywa się w ramach międzynarodowego projektu EIT Food #AnnnualFoodAgenda. Spotkania online z naukowcami potrwają od 11 do 27 maja. Rezerwacji można dokonać na stronie Instytutu PAN.

Print Friendly, PDF & Email