Edukacja poprzez zabawę, czyli Festyn Bezpiecznych Kierowców (zdjęcia)

Fot. Mateusz Misztal

W poniedziałek (25 lipca) elbląski MOSiR zaprosił na festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Była to okazja, by promować wśród mieszkańców miasta bezpieczne poruszanie się na drodze. Z tej okazji przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych.

Po godz. 16:00 tor Kalbar zapełniał się rodzinami z dziećmi. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępnił symulator zderzeń oraz alkogogle. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu można było sprawdzić z bliska jak wygląda nowoczesny radiowóz, co skupiało uwagę zwłaszcza najmłodszych uczestników festynu. Mundurowi mówili także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zapobieganiu uzależnieniom.

Na festynie pojawiło się także Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT z pokazami eksperymentów naukowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i dmuchane kule. W trakcie festynu można było także zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego, który przygotował 43. Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT zaprosili także do specjalnego stanowiska z paintballem.

Fani elektrycznych rowerów oraz gokartów mogli wypróbować jak na torze sprawują się te pojazdy. Tu również kolejka chętnych była bardzo długa.

W jednym z namiotów zorganizowano także strefę gier – można było zagrać m.in. w grę FIFA. Grę planszową zorganizowała natomiast elbląska Straż Miejska. Gra poprzez zabawę uczyła dzieci zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email