Edukacja: Już jutro targi szkolnictwa

Edukacja: Już jutro targi szkolnictwa
Fot. Adminstrator

Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu zaprasza do udziału w Targach Szkolnictwa „Zawody z przyszłością”, które rozpoczną się w najbliższy piątek (18 maja) o godz. 10.00. 

W trakcie prezentacji na terenie szkoły w pracowniach zawodowych odbędą się pokazy: pozycjonowania pacjentów przez uczniów Technika Elektroradiologa, przygotowania maści, proszków i barwnych roztworów przez uczniów Technika Farmaceutycznego, pielęgnacji dziecka przez uczniów kierunku Opiekunka Dziecięca oraz kompozycji kwiatowych przez uczniów kierunku Florysty. 

Tego dnia można będzie spotkać przedstawicieli: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu, Zespołu Szkół Techniczno–Informatycznych w Elblągu, Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu, Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu, Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu, Elbląskiej Uczelnii Humanistyczno–Ekonomicznej, Zespołu Szkół Inżynierii i Środowiska w Elblągu, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej Nr 1 i Nr 2 w Elblągu oraz Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie.

Dodatkową atrakcją jest losowanie bonusów na: masaż twarzy wykonany przez uczniów Technika Usług Kosmetycznych, masaż dłoni/ malowanie płytki paznokciowej wykonany przez uczniów Technika Usług Kosmetycznych, warsztaty plastyczne (decoupage, wiklina papierowa, wykonanie mydełek, w  wyroby w drewnie i in.) prowadzone przez uczniów kierunku Terapia Zajęciowa, masaż karku, grzbietu i kręgosłupa wykonany przez uczniów Technika Masażysty, a także przegląd jamy ustnej i fluoryzacja przeprowadzona przez uczniów kierunku Higienistka Stomatologiczna. Oprócz tego będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku.

Poniżej prezentujemy program wydarzenia:

10.00 – 10.20 – „Perspektywy kształcenia zawodowego” – Danuta Oleksiak – dyrektor WM–ODN w Elblągu
10.20 – 10.40 – Doradztwo zawodowe – PPP nr 2 w Elblągu
10.40 – 11.00 – Aktualny rynek pracy – PUP Elbląg 
11.00 – 13.00 – Prezentacja: ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych i wyższych/ placówek zajmujących się kształceniem zawodowym i ofert pracy przez pracodawców.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18147 

Print Friendly, PDF & Email