Dzień Seniora z ZUS-em

Dzień Seniora z ZUS-em
Fot. Adminstrator

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Dnia Seniora, którą organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu.

Co roku na terenie wszystkich oddziałów ZUS, organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu. Podczas tych spotkań, seniorzy mogą dowiedzieć się wielu ciekawych oraz przydanych informacji, takich jak zdrowie, bezpieczeństwo, czy przysługujące im świadczenia. To okazja także do spotkań z ciekawymi ludźmi.

– Akcję pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni” ZUS przygotowuje w różnych miastach i czasie w całej Polsce. W Elblągu na Dzień Seniora zapraszamy 18 października w godzinach 10:00-13:00 do Sali Obsługi Klientów ZUS, przy ul. Teatralnej 4 – informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Na seniorów czeka ciekawy panel wykładów „ZUS dla Seniora”, w tym również o nowym świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W ramach akcji przygotowane będą stanowiska informacyjne, na których seniorzy będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji, min. z Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Miejskiej Policji z Elbląga a także Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów.

Przez cały czas seniorzy będą mogli skorzystać z darmowego pomiaru ciśnienia. W Sali Obsługi Klienta będzie można także podziwiać prace podopiecznych Elbląskiego Stowarzyszenia „Lazarus”.

– Dzieci z elbląskiego przedszkola „Przyjaciele Kubusia” przygotowały dla seniorów piękne laurki.
Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów – mówi Anna Ilukiewicz.

ZUS
Fot. Rafał Sułek / arch. redakcji
Print Friendly, PDF & Email