Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Szczecin zaprasza na festyn

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Szczecin zaprasza na festyn
Fot. UM Szczecin

30 maja to Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – przy tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie organizuje szereg wydarzeń dla rodziców zastępczych oraz mieszkańców miasta.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to nie tylko okazja do wspólnego świętowania i podziękowania rodzicom zastępczym za ich trud i ogromne zaangażowanie wkładane w codzienne wychowanie dzieci, które z różnych powodów nie mogą mieszkać ze swoimi rodzicami. To także czas, w którym MOPR chce rozmawiać o potrzebach i sytuacji pieczy zastępczej w mieście.

Okazją do takiej dyskusji była dzisiejsza konferencja oraz warsztaty pt. „Piecza zastępcza – relacje i potrzeby”, które MOPR zorganizował wspólnie Instytutem Psychologii oraz Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie rozpoczeło się godzinie 10 w auli US przy ul. Krakowskiej.

– Dla rodziców zastępczych przygotowano warsztaty o tematyce wspierania zmian zachowania u dzieci oraz złości w relacjach dzieci z rodzicami – informuje Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej. Warsztaty prowadzone były przez specjalistów z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Natomiast w sobotę (18 maja) MOPR zaprasza wszystkich mieszkańców na Jasne Błonia na festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. To okazja do wspólnej zabawy oraz integracji środowiska rodzin zastępczych. Podczas festynu MOPR promuje także ideę rodzicielstwa zastępczego, dlatego jest to także doskonała możliwość do zapoznania się z tematem pieczy zastępczej.

– Podczas festynu pracownicy ośrodka udzielają pełnej informacji dla potencjalnych kandydatów na rodziców zastępczych – dodaje Maciej Homis. – Wspólną zabawę rozpoczynamy o godzinie 11:00.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Magdalena Różczka, znana aktorka, która jest zaangażowana w tematy rodzicielstwa zastępczego i jest ambasadorem ogólnopolskiej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze.

Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze w Szczecinie oraz działania prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w tym zakresie objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Konferencja jest także objęta Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniami objęło wszczecinie.pl, Radio Szczecin oraz Kurier Szczeciński.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń dostępne są na Facebooku.

Natalia Mróz / UM Szczecin
oprac. red.
Print Friendly, PDF & Email