Dzień Dziecka w Parku Dolinka. Festyn z mnóstwem atrakcji

Dzień Dziecka w Parku Dolinka. Festyn z mnóstwem atrakcji
Mat. prasowe

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaprasza 1 czerwca do Parku Dolinka na festyn z okazji Dnia Dziecka. Zabawa potrwa w godz. 16:00-19:00. Na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, by cudownie spędzić ten wyjątkowy czas.  

Święto dzieci, tych małych i tych trochę większych, zbliża się wielkimi krokami. W tym wyjątkowym dniu nikt nie może się nudzić. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaprasza 1 czerwca do Parku Dolinka, gdzie w godz. 16:00-19:00 odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Na miejscu będzie czekało mnóstwo atrakcji oraz około 160 urządzeń do zabawy i rekreacji, które zostały zainstalowane podczas modernizacji tego parku.

Okazji do aktywnego świętowania Dnia Dziecka będzie więcej, bo w Parku Dolinka powstanie Strefa Sportu i Rekreacji, przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W strefie znajdziemy rozmaite gry, zabawy i konkursy przygotowane wspólnie z ZKS Olimpia Elbląg oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z Braniewa. Na miejscu pojawi się mini boisko do piłki nożnej, wojskowy tor przeszkód, dmuchane place zabaw, kręgle, rzutki oraz paintball w dwóch wersjach – klasycznej i laserowej! Ponadto animatorzy poprowadzą ćwiczenia fitness w formie zabawy dla dzieci.

MAPA ATRAKCJI W PARKU DOLINKA

Warto będzie również zajrzeć do amfiteatru, gdzie o godz. 16:00 rozpoczną się występy artystyczne i taneczne. Na początek na deskach amfiteatru będziecie mogli zobaczyć Zespół Tańca Ludowego „Perełki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. „Perełki”, pod okiem Małgorzaty Wiczenbach, zaprezentują tańce ludowe.

Później taneczne i muzyczne klimaty w amfiteatrze znów będą Was bawić, bo na scenie pojawią się reprezentanci Centrum Tańca Cadmans, którzy pokażą swoją miłość do tańca. Nie może również zabraknąć elbląskich „Diamentów”. Dwie grupy z zespołu, pod okiem Elizy Kaczmarczyk, zaprezentują znane i lubiane piosenki dla naszych dzieci.

Będziecie mogli również usłyszeć uzdolnione dzieci i młodzież z grupy wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury pod kierownictwem Wojciecha Karpińskiego.

Na zakończenie części artystycznej, około godziny 18.00, w amfiteatrze zagra zespół Karmen. Zespół Karmen to grupa elbląskich artystów,  multiinstrumentalistów. Zespół podczas energicznych i balladowych koncertów wykonuje covery różnych artystów, a także własne autorskie utwory. Swój debiut koncertowy zagrali na głównej scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dla wszystkich dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali dodatkowo moc atrakcji.

Wśród nich będą tatuaże wodne i spotkania z postaciami z bajek. Będzie również kraina baniek mydlanych.

Stowarzyszenie Fabryka Dobra zaprasza do wielu zabaw i gier wielkoformatowych oraz kącika kreatywnego. Każdy znajdzie coś dla siebie, żeby cudownie spędzić ten wyjątkowy czas.

Mat. prasowe

***

Organizatorem Dnia Dziecka jest Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.

UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email