Dzień Dziecka w Elblągu

Dzień Dziecka w Elblągu
Fot. pixabay.com

Tegoroczne wspólne świętowanie Dnia Dziecka w Elblągu odbędzie się w niedzielę 6 czerwca na Starym Mieście. Z okazji święta najmłodszych elblążan przygotowanych zostało dla dzieci i rodziców wiele atrakcji, od koncertu muzycznego i spektaklu teatralnego na profilu FB Miasto Elbląg (1 czerwca), do festynu z Radiem Zet (6 czerwca).

Wśród atrakcji przygotowanych przez radiowców, na placu przy katedrze odbędzie Parada Postaci Bajkowych. W godz. od 11 do 15 dzieci będą się bawiły w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów. Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje, animacje, oraz konkursy, w których do wygrania będzie m.in. hulajnoga elektryczna. Sporo zadzieje się na wodzie, m.in. rejsy katamaranami i statkami.

Będzie też spotkanie z ulubioną przez najmłodszych postacią elbląskiego bohatera Piekarczyka. Żołnierze i strażacy oraz Straż Miejska zapraszają z kolei na pokaz sprzętu i urządzeń, które na co dzień wykorzystują w swojej służbie. Zachęcamy do wspólnego spędzenia tego dnia, dzieciaki czeka dobra zabawa, dużo śmiechu i wiele niezapomnianych wrażeń.

Harmonogram miejskich obchodów Dnia Dziecka 2021

1 czerwca 2021:

  • Dźwięki jak z bajki – Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z okazji Dnia Dziecka. Koncert dostępny o godz. 12:00 na Fb Miasto Elbląg.
  • Przedstawienie Mała Syrenka, dostępne w godz. 17:00–19:00 na FB Miasto Elbląg oraz na stronie www.elblag.eu.

6 czerwca 2021: godz. 11:00 – 15:00

  • Animacje dla dzieci. Miejsce: plac obok Katedry,
  • Dzień Dziecka od A do Zet: konkursy z nagrodami, parada bajkowa. Miejsce: plac obok Katedry.
  • Pokaz sprzętu służb mundurowych m.in. wojska i straży pożarnej. Miejsce: ul. Stary Rynek na odcinku od ul. Rybackiej do ul. Wigilijnej.
  • Grupa Wodna zaprasza od godz. 12:00.na teren przy nadbrzeżu rzeki Elbląg (ul. Wybrzeże Gdańskie) na Piana Party.
  • Żegluga Ostródzko-Elbląska organizuje rejsy po rzece Elbląg. Rejsy rozpoczynać się będą z nadbrzeża przy ul. Wodnej 1b.
  • HADM Gramatowski – rejsy dwoma katamaranami. Obie jednostki będą przycumowane na Bulwarze Zygmunta Augusta.
  • Kamień Piekarczyka – inauguracja miejska gry miejskiej przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 18.

Wszystkie imprezy będą odbywały się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi.

Print Friendly, PDF & Email