Dzień dziecka na sportowo

Fot. Mateusz Misztal

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Było dużo tańca, sportowej rywalizacji, zabawy i uśmiechu.

– W tygodniu obchodów dnia naszego patrona Janusza Korczaka, czyli pod koniec maja i na początku czerwca organizujemy zajęcia tematyczne dla dzieci, dotyczące postaci Janusza Korczaka, oczywiście w połączeniu z procesem edukacji i wychowania, w ramach zajęć dodatkowych, ale również w ramach normalnych zajęć przy realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego czy szkolnego i realizujemy właśnie te działania odnośnie praw dziecka, przyjaźni, życzliwości, tolerancji i wszystkiego, co wiąże się z samym dobrem – mówi Krystyna Miezio, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu. – 1 czerwca organizujemy festyn pt. „Korczakowskie święto radości”. Często organizowaliśmy to wydarzenie we współpracy z innymi placówkami, ale ze względu na obecny czas są tu dziś tylko dzieci z naszej placówki – dodaje.

W czasach przedpandemicznych SOSW nr 1 organizował także zajęcia edukacyjno-sportowe zapraszając także placówki z regionu Warmii i Mazur oraz Pomorza. Dziś nie zabrakło zabawy z animatorami, którzy porwali dzieci do wspólnego tańca. Dla młodszych i starszych był też czas na sportową rywalizację. Nie zabrakło także waty cukrowej, lodów i innych drobnych przekąsek.

– Malowaliśmy buzie, robiliśmy tatuaże, puszczaliśmy kolorowe bańki. W tym roku dzieci z klas I-III walczyły o berło Króla Maciusia, a klasy 4-8 brały udział w takich zawodach w czwórboju lekkoatletycznym. Dzieci na każdym stanowisku zbierały „koniczyny”, które później mogły wymieniać w zaczarowanym sklepiku na różne gadżety – zaznacza Arleta Stolarek, nauczyciel w SOSW nr 2 w Elblągu.

Print Friendly, PDF & Email