Dyskusyjny Klub Filmowy: Superbohaterowie

Dyskusyjny Klub Filmowy: Superbohaterowie
Fot. nadesłane

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na najnowszy film Paolo Genovese, reżysera głośnych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Projekcja włoskiego komediodramatu pt. „Superbohaterowie” odbędzie się w czwartek 18 sierpnia o godz. 19:00.

Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić.

Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady.

Film Paolo Genovese to opowieść o związkach i tym, jaką rolę odgrywa w nich czas. Reżyser, podobnie jak w swoich poprzednich produkcjach, stawia proste, ale głębokie i celne pytania. Tym razem zastanawiając się, czy miłość na całe życie wymaga określonych supermocy? Czy istnieje recepta na udany związek? A co, jeśli nie?

Print Friendly, PDF & Email