Dworczyk: Zespoły mobilne będą zwiększane wraz z pojawianiem się większej liczby szczepionek

Dworczyk: Zespoły mobilne będą zwiększane wraz z pojawianiem się większej liczby szczepionek
Fot. Pixabay

Na bieżąco monitorujemy realizację programu szczepień. Siły i środki, w tym zespoły mobilne, będą zwiększane wraz z pojawianiem się większej liczby szczepionek – zapewnił w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej odpowiadając na pytania dziennikarzy zapowiedział, że zespołów mobilnych będzie coraz więcej, im „będzie więcej szczepionek, im więcej osób będzie jednocześnie mogło liczyć na szczepienie, tym tych zespołów mobilnych również będzie więcej”.

– Dyskutujemy w tej chwili, konsultujemy również to z samorządami na temat tego, aby po pierwszym kwartale, kiedy liczymy, że już poważna część seniorów będzie zaszczepiona, a przynajmniej że będziemy bardzo zaawansowani w tym procesie, zmienić trochę akcenty, jeśli chodzi o zaangażowanie punktów szczepień w pracę w ramach Narodowego Programu Szczepień – zapowiedział.

Zaznaczył jednocześnie, że informacje w tej sprawie będą komunikowane, gdy ostateczna decyzja zostanie wypracowana, że ten model będzie modyfikowany.

– Na bieżąco monitorujemy realizację programu. Siły i środki, w tym zespoły mobilne będą zwiększane wraz z pojawianiem się większej liczby szczepionek – podsumował Dworczyk. (PAP)

Rafał Białkowski, Magdalena Gronek
Print Friendly, PDF & Email