Dworczyk: Zakwalifikowano 471 nowych punktów szczepień, które dołączą do ponad 6,5 tys. już działających

Dworczyk: Zakwalifikowano 471 nowych punktów szczepień, które dołączą do ponad 6,5 tys. już działających
Fot. Kancelaria Premiera

Zakwalifikowano 471 nowych punktów szczepień, które dołączą do ponad 6,5 tys. punktów już działających – powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Ponadto w 105 powiatach w Polsce powstaną dodatkowe punkty szczepień powszechnych, aby wszyscy Polacy mieli łatwy dostęp do szczepień – dodał.

Szef KPRM przypomniał na konferencji prasowej, że w czwartek ruszają pierwsze punkty szczepień drive-thru. – Sukcesywnie – jestem przekonany, bo mamy takie sygnały z różnych regionów w Polsce – będą kolejne punkty działające uruchamiać szczepienia w tej formule, z czego bardzo się, oczywiście, cieszymy – zaznaczył minister.

Poinformował również, że „w poniedziałek ruszą w pilotażu punkty szczepień powszechnych”. – Najpierw 16 punktów – w każdym województwie po jednym punkcie. Przypomnę, że to są punkty, w których wydajność szczepień w miejscowościach do 50 tys. to jest minimum 200 szczepień dziennie. W większych miejscowościach powyżej 50 tys. takie punkty muszą mieć co najmniej 0,5 tys. dziennie szczepień wykonywanych – podkreślił.

Dworczyk wyraził wdzięczność wobec wszystkim samorządowców, którzy się włączyli do tego programu. – 686 zgłoszeń łącznie napłynęło z samorządów. Te zgłoszenia były razem z NFZ weryfikowane. Ostatecznie z tych 686 zgłoszeń (…) zakwalifikowano 471 nowych punktów, które dołączą do ponad 6,5 tys. punktów już działających. Ponadto w 105 powiatach w Polsce za pośrednictwem wojewodów, NFZ będzie tworzyć dodatkowe punkty szczepień powszechnych, czyli właśnie takie wydajne punkty szczepień tak, żeby każdy Polak – niezależnie od tego, czy mieszka w dużym mieście czy w bardzo małej miejscowości – miał łatwy dostęp do szczepień – powiedział szef KPRM. (PAP)

Daria Porycka
Print Friendly, PDF & Email