Dworczyk: We wtorek przedstawimy szczegółowy harmonogram szczepień dla kolejnych roczników

Dworczyk: We wtorek przedstawimy szczegółowy harmonogram szczepień dla kolejnych roczników
Fot. Gustavo Fring / Pexels

We wtorek przedstawimy szczegółowy harmonogram dla kolejnych poszczególnych roczników, które będą się mogły rejestrować na szczepienia; do 10 maja wszyscy Polacy będą mieli wystawione e-skierowania – powiedział w poniedziałek w Legnicy szef KPRM Michał Dworczyk.

Na konferencji prasowej w Legnicy w uruchomionym w poniedziałek punkcie szczepień powszechnych Michał Dworczyk podkreślił, że punkty tego rodzaju będą uruchamiane w całej Polsce. – Te punkty będą miały bardzo dużą wydajność – na przykład dzięki temu punktowi prędkość szczepień w Legnicy wzrośnie ponad dwukrotnie – powiedział szef KPRM.

Podkreślił, że łącznie ma powstać ponad 600 punktów szczepień powszechnych. – A więc do 6,7 tysiąca punktów szczepień, które już działają od kilku miesięcy, dołączy jeszcze ponad 600 punktów szczepień powszechnych – powiedział. I zaznaczył, że „wszystko po to, żeby przyspieszyć program szczepień”.

Dworczyk zapewnił również, że „do 10 maja wszyscy Polacy do 18. roku życia będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli się już rejestrować na konkretne terminy szczepień”. – We wtorek przedstawimy szczegółowy harmonogram, kiedy poszczególne roczniki będą się mogły rejestrować – poinformował. (PAP)

Dorota Stelmaszczyk
Print Friendly, PDF & Email