Dworczyk: W piątek rusza pilotaż szczepień prowadzonych przez pielęgniarki i ratowników medycznych

Dworczyk: W piątek rusza pilotaż szczepień prowadzonych przez pielęgniarki i ratowników medycznych
Fot. Krystian Maj / KPRM

W piątek rusza pilotaż szczepień prowadzonych przez pielęgniarki i ratowników medycznych – powiedział w czwartek szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk zaznaczył, że w ramach programu promocji szczepień w miastach wojewódzkich w majówkę pojawią się mobilne punkty informacyjne i szczepieniowe.

Jak dodał, „te punkty będą zorganizowane w każdym mieście wojewódzkim”. – Będzie tam można przyjść ze spaceru, bez umówienia się – zapowiedział Dworczyk. Podkreślił, że dotyczy to wszystkich Polaków w wieku lat 36 i więcej, którzy posiadają wystawione e-skierowanie.

Szef KPRM poinformował, że „będzie to szczepionka firmy Johnson & Johnson, czyli jednodawkowa”.

Zapowiedział, że później mobilne punkty informacyjne i szczepieniowe „ruszą do powiatów, w których jest mniej punktów szczepień”. Jak zaznaczył, „będą wykorzystywane do wzmocnienia, zagęszczenia sieci punktów szczepień, po to, żeby łatwiej i szybciej Polacy mogli się szczepić”.

– Idąc w duchu przyspieszenia i organizowania nowych form szczepień, ułatwiania szczepień Polakom – 1 maja w formie pilotażu ruszają szczepienia wykonywane przez ratowników medycznych i pielęgniarki – powiedział Dworczyk. (PAP)

Magdalena Gronek
Print Friendly, PDF & Email