Dworczyk: W ciągu 24 godzin na szczepienia AstraZeneką zapisało się ponad milion osób

Dworczyk: W ciągu 24 godzin na szczepienia AstraZeneką zapisało się ponad milion osób
Fot. Kancelaria Premiera

Wraca zaufanie do szczepionki AstraZeneca. W ciągu ostatnich 24 godzin na szczepienia tym preparatem zapisało się ponad milion osób – poinformował we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds szczepień Michał Dworczyk.

Na konferencji prasowej Dworczyk powiedział, że ostatnie 24 godziny są „dowodem na to, że wraca zaufanie do szczepionki firmy AstraZeneca”.

– W ciągu ostatnich 24 godzin na szczepienie zapisało się ponad milion osób, na właśnie szczepionkę AstryZeneki – poinformował.

Zaznaczył, że w niektórych punktach natężenie osób, które chcą się zarejestrować na konkretny termin szczepienia, jest tak duże, że brakuje terminów. – Z takimi sytuacjami mamy do czynienia w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. Natomiast te terminy na bieżąco są uzupełniane przez punkty szczepień, które wystawiają do centralnego kalendarza terminy – zapewnił.

Dworczyk prosił też osoby obecnie się rejestrujące, by jeśli nawet dzisiaj dzwoniąc nie znajdują terminu w okolicach swojej miejscowości, próbowały dzwonić w kolejnych dniach. – Dlatego, że tak jak powiedziałem, punkty szczepień, szpitale, w których są wykonywane szczepienia na bieżąco te terminy uzupełniają – dodał.

– Bardzo prosimy, aby się nie zniechęcać tylko rejestrować – zaapelował.

Dworczyk podkreślił, że Narodowy Program Szczepień „jest dla nas jedyną szansą na zakończenie pandemii, na powrót do normalności zarówno tej społecznej jak i gospodarczej”. (PAP)

Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email