Dworczyk: Przekroczyliśmy 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką

Dworczyk: Przekroczyliśmy 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką
Fot. Mateusz Misztal

Przekroczyliśmy 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką – poinformował w sobotę na Twitterze szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.

– Cel wyznaczony przez premiera Morawieckiego zakładał wykonanie 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką do końca czerwca. Ten bilans udało się osiągnąć już dzisiaj. To efekt ciężkiej pracy tysięcy osób zaangażowanych w NPS. Wszystkim serdecznie dziękuję – napisał na Twitterze Dworczyk.

Z rządowego zestawienia podanego w sobotę przed południem na stronie gov.pl. wynikało, że w Polsce wykonano dotąd 19 525 032 szczepienia przeciw COVID-19.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, było 6 562 897 osób.

Do Polski dostarczono dotąd 20 382 130 dawek. 19 831 060 z nich dotarło do punktów szczepień.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a specyfik opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki.

Osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, mogą być zaszczepione przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni od uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. (PAP)

Magdalena Gronek
Print Friendly, PDF & Email