Dworczyk: Prawdopodobnie w maju uwolnimy szczepienia dla wszystkich zainteresowanych

Dworczyk: Prawdopodobnie w maju uwolnimy szczepienia dla wszystkich zainteresowanych
Fot. Gustavo Fring / Pexels

Najpierw chcemy, żeby zgodnie z datą urodzenia większość Polaków mogła skorzystać z możliwości zapisania się na szczepienie, a potem – myślę, że nastąpi to w maju – uwolnimy już szczepienia dla wszystkich – zapowiedział we wtorek pełnomocnik rządu ds. szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany na konferencji prasowej, do kiedy rejestracja na szczepienie będzie biegła rocznikami i czy będzie data, kiedy zostanie ona otwarta dla wszystkich chętnych.

– Jeżeli chodzi o szczepienia populacyjne, to tutaj proszę zwrócić uwagę, dajemy bardzo krótki czas dedykowany jednemu rocznikowi, to jest jeden dzień. Bardzo szybko uruchamiamy kolejne grupy – powiedział Dworczyk.

Zaznaczył, że został przedstawiony przez rząd harmonogram rejestracji do szczepienia, natomiast będzie on elastycznie dostosowywany do sytuacji.

– Jeżeli pojawią się szczególne okoliczności – nagle będzie bardzo duży procent osób zgłaszających się, albo będzie z kolei dużo mniej chętnych niż się spodziewamy i wynika to z badań – wtedy będziemy elastycznie się dostosowywać do sytuacji – mówił szef KPRM.

Podkreślił, że uwolnienie zapisów dla wszystkich osób chcących się zaszczepić „na pewno w pewnym momencie nastąpi”. – Natomiast najpierw chcemy, żeby sprawiedliwie, zgodnie z datą urodzenia większość Polaków mogła skorzystać z możliwości zapisania się. Potem – myślę, że nastąpi to w maju – uwolnimy już sczepienia dla wszystkich – powiedział koordynator szczepień przeciw COVID-19. (PAP)

Marzena Kozłowska
Print Friendly, PDF & Email