Dworczyk: Od 28 kwietnia rejestracja dla osób w wieku 30-39, które zgłosiły chęć zaszczepienia się

Dworczyk: Od 28 kwietnia rejestracja dla osób w wieku 30-39, które zgłosiły chęć zaszczepienia się
Fot. Gustavo Fring / Pexels

28 kwietnia ruszy rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej za pośrednictwem formularza zgłosiły gotowość do zaszczepienia się. – 4 maja rozpoczniemy taką rejestrację dla osób między 18 a 29 rokiem życia – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

– 28 kwietnia uruchomimy rejestrację dla osób między 30 a 39 rokiem, tych osób, które wcześniej – między styczniem a marcem – zgłosiły za pośrednictwem formularza elektronicznego gotowość do zaszczepienia się – powiedział Dworczyk na konferencji prasowej.

Podkreślił, że takich osób jest nieco ponad 400 tysięcy. – Te osoby przez to, że zgłosiły się wcześniej, będą miały teraz priorytetową możliwość zarejestrowania się na szczepienie – zaznaczył minister.

Poinformował również, że 4 maja rozpocznie się taka rejestracja dla osób między 18 a 29 rokiem życia. Jak dodał, to grupa ok. 340 tysięcy osób. – I to są też oczywiście osoby, które między styczniem a marcem zarejestrowały się jako osoby gotowe do przyjęcia szczepionki – zaznaczył Dworczyk.(PAP)

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
Print Friendly, PDF & Email