Dworczyk: Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację grupy 40-59

Dworczyk: Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację grupy 40-59
Fot. Krystian Maj / KPRM

Dziś w nocy dla osób w wieku 40-59 lat, które wypełniały od stycznia elektroniczny formularz z deklaracją chęci zaszczepienia się, zostały wystawione e-skierowania. Otwarto możliwość rejestracji na konkretny termin szczepienia. – Przez to, że wystąpiła usterka w systemie, część z tych osób zapisała się na terminy kwietniowe – przekazał Michał Dworczyk.

Jak podkreślił, decyzja o uruchomieniu rejestracji została podjęta w związku ze spadkiem dynamiki zapisów dla osób 60+.

– Te terminy miały być wyznaczane w 2. połowie maja, przez to, że wystąpiła usterka w systemie, część z tych osób zapisała się na terminy kwietniowe – poinformował Dworczyk. – Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy 40-59. Po usunięciu usterki odblokujemy i do każdej osoby zadzwoni automat lub konsultant proponując termin w 2 poł. maja. Przepraszamy za to, w ciągu kilku godzin przywrócimy pełne funkcjonowanie systemu – dodał.

Jak wskazał, cały czas mogą rejestrować się osoby 60+.

– Ostatnio zgłoszeń było mniej, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, w której osoby 40+ będą szczepione przed seniorami. Namawiam osoby 60+ do rejestracji – do końca maja mamy ponad 1,8 mln wolnych terminów – przekazał szef KPRM.

Na godz. 13:30 zapowiedziano konferencję prasową Michała Dworczyka.

Print Friendly, PDF & Email