Dworczyk: Działamy, by w kwietniu ok. 30 tys. osób otrzymało uprawnienia do prowadzenia szczepień

Dworczyk: Działamy, by w kwietniu ok. 30 tys. osób otrzymało uprawnienia do prowadzenia szczepień
Fot. Pixabay

Działamy na rzecz tego, aby w kwietniu około 30 tys. osób otrzymało uprawnienia do prowadzenia szczepień tak, by odciążyć zespoły szczepienne i by ten personel medyczny mógł skupić się na leczeniu pacjentów – powiedział w czwartek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany na konferencji prasowej o braki personelu medycznego w niektórych województwach. – To oczywiście jest bardzo poważne wyzwanie, z którym mierzymy się nie od dzisiaj. Wojewodowie w ramach swojej kompetencji podejmują decyzje dotyczące ewentualnego przesunięcia kadry tam, gdzie sytuacja jest najbardziej paląca – powiedział szef kancelarii premiera.

Zaznaczył, że rząd chce odciążyć personel medyczny, jeżeli chodzi o proces szczepień po to, by medycy mogli skupić się na pomocy osobom chorym.

– Dlatego w tej chwili działamy na rzecz tego, aby w kwietniu około 30 tys. osób otrzymało uprawnienia do prowadzenia szczepień. W konsekwencji zespoły szczepienne, które dzisiaj składają się z przedstawicieli zawodów medycznych będą mogły być odciążone i ten personel będzie mógł skupić się na leczeniu pacjentów – powiedział Dworczyk. (PAP)

Marzena Kozłowska
Print Friendly, PDF & Email