Dworczyk: Do końca marca zaszczepimy ok. 3 mln osób. Do końca lutego – ponad 2 mln osób

Dworczyk: Do końca marca zaszczepimy ok. 3 mln osób. Do końca lutego – ponad 2 mln osób
Fot. Pixabay

Do końca marca zaszczepimy ok. 3 mln osób. Do końca lutego – ponad 2 mln osób. Osiągniemy cele kwartalne i miesięczne programu szczepień – powiedział w czwartek szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, że do tej pory wykonano ponad 1 mln 880 tys. szczepień przeciwko COVID-19, z czego pierwszą dawką zaszczepionych zostało ponad 1 mln 360 tys. osób, a ponad 523 tys. osób zostało już zaszczepionych również drugą dawką.

– Realizujemy zgodnie z programem szczepienia, pomimo różnych problemów pojawiających się ze względu na opóźnienie i zmniejszenie dostaw – mówił minister.

Przekazał, że do końca marca zaszczepione zostanie ok. 3 mln osób, a do końca lutego – ponad 2 mln osób. – Czyli zostanie zarówno cel pierwszego kwartału osiągnięty, jak i cele miesięczne – dodał.

– System, który został stworzony ma o wiele większe możliwości szczepienia, natomiast to, co nas ogranicza to dostawy szczepionek – podkreślił Dworczyk. (PAP)

Aleksandra Rebelińska
Print Friendly, PDF & Email