Dworczyk: 73 proc. zaszczepionych lub zarejestrowanych na szczepienie wśród osób 70 plus

Dworczyk: 73 proc. zaszczepionych lub zarejestrowanych na szczepienie wśród osób 70 plus
Fot. Pixabay

W grupie wiekowej powyżej 70. roku życia jest obecnie ponad 73 proc. osób, które zostały zaszczepione lub są zarejestrowane na szczepienie – powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Jak zaznaczył Dworczyk, w grupie wiekowej osób powyżej 70. roku życia jest obecnie ponad 73 proc. osób, które zostały zaszczepione lub są zarejestrowane na szczepienie. – Te osoby cały czas zgłaszają się, zapisując się na kolejne terminy. Część osób na terminy majowe, część na terminy czerwcowe, nie dlatego, że nie ma w maju terminów, ale dlatego, że z jakichś powodów podejmują taką decyzję – wyjaśnił.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień dodał, że w Polsce szczepienie jest całkowicie dobrowolne i zależy od decyzji obywatela. – W akcji profrekwencyjnej, o której już dzisiaj mówiłem i która ma być uruchomiona w drugiej połowie maja, mamy też zaplanowany taki kanał komunikacyjny i zestaw działań, które są nastawione na osoby powyżej 60. roku życia. Dlaczego to jest ważne? (…) Te osoby są narażone na najcięższy przebieg COVID-19. Tutaj planujemy nie tylko kampanię w mediach, ale również uruchomienie POZ – poinformował Dworczyk.

Podkreślił, że planowana jest także współpraca z samorządami. – O tym rozmawialiśmy na komisji wspólnej rządu i samorządu w ostatni piątek – wyjaśnił. Jak zapowiedział, cały katalog działań profrekwencyjnych zostanie zaprezentowany za tydzień. (PAP)

Iwona Żurek
Print Friendly, PDF & Email