Dwa nowe zakażenia koronawirusem w Elblągu. 29 w całym województwie

Dwa nowe zakażenia koronawirusem w Elblągu. 29 w całym województwie
Fot. Pixabay

Resort zdrowia poinformował dziś o 843 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. 29 z nich pochodzi z województwa warmińsko-mazurskiego. Urząd Wojewódzki podał informacje skąd pochodzą nowe zakażenia.

Koronawirusa potwierdzono u dwóch osób z Elbląga. Są to mężczyzna i kobieta w średnim wieku. Od początku pandemii w Elblągu potwierdzono 29 przypadków zakażeń. 22 osoby wyzdrowiały. Nie odnotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19.

Pozostałe 27 nowych przypadków dotyczy kilku powiatów i miasta Olsztyn. Potwierdzono zakażenia w: powiecie ostródzkim (2 młode kobiety, 2 młodych mężczyzn, 3 dziewczynki, chłopiec, mężczyzna w średnim wieku, 2 starsze kobiety), powiecie olsztyńskim (2 kobiety w średnim wieku, starszy mężczyzna, 2 dziewczynki), Olsztynie (mężczyzna w średnim wieku, 2 starsze kobiety, starszy mężczyzna), powiecie szczycieńskim (starsza kobieta), powiecie bartoszyckim (kobieta w średnim wieku), powiecie ełckim (kobieta w średnim wieku, starszy mężczyzna), powiecie iławskim (kobieta w średnim wieku, młoda kobieta), i powiecie działdowskim (mężczyzna w średnim wieku).

Dwie kolejne osoby uznano za zdrowe. To mężczyzna w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego i młoda kobieta z powiatu piskiego.

W sumie, od momentu wybuchu pandemii, w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 460 zakażeń. 286 osób wyzdrowiało, dwie zmarły.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email