Drugi tydzień ferii – co i gdzie?

Drugi tydzień ferii – co i gdzie?
Fot. redakcja

Zimowe ferie w Elblągu to dużo sportowych atrakcji, rozwijające warsztaty i wiele propozycji ciekawych wydarzeń ze świata kultury. Jakie formy odpoczynku przygotowano dla elbląskich uczniów?

W tym roku miasto przygotowało dla dzieci i młodzieży ofertę, która może konkurować z czasem spędzanym przed komputerem. Zaplanowane na zimowe ferie atrakcje zorganizowano tak, by każdy uczeń znalazł coś dla siebie.

Ferie w MDK

Ci, którzy lubią kontakt z kulturą, mogą skorzystać z szerokiej oferty Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie każdego dnia odbywają się kreatywne zajęcia dla dzieci.

– Organizowane są zajęcia plastyczne i taneczne, w czasie ferii działa sekcja trąbki i muzyki dawnej, działa Akademia Malucha, odbywają się zajęcia z języka hiszpańskiego i angielskiego – wyliczała podczas konferencji prasowej Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji UM w Elblągu.

Uczniowie mogą nauczyć się gry na pianinie, saksofonie i gitarze, zaplanowano także zajęcia wokalne i związane z tworzeniem animacji poklatkowej. Na dzieci i młodzież czeka też sekcja dziennikarstwo i multimedia.

Biblioteka zaprasza

Jak co roku swoją propozycję aktywnego spędzania czasu przygotowała Biblioteka Elbląska. Co dzieje się w poszczególnych filiach?

  • Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ (ul. Zamkowa) zaprasza uczniów do świata bajek Disneya, w którym dzieci i młodzież poprzez gry i zabawy zaprzyjaźnią się z ulubionymi postaciami.
  • Filia nr 1 (ul. Brzeska) przygotowała zajęcia literacko-plastyczne pod hasłem „Ptasie ferie – co ćwierka w lesie”, podczas których można nauczyć się, jak rozpoznawać gatunki ptaków, jak i czym mądrze dokarmiać zwierzęta zimą, a także jak zrobić karmnik.
  • Filia nr 4 (ul. Ogólna) zaprasza uczniów na „Zimowe hece w bibliotece”, w których główną rolę będzie odgrywała kreatywność.
  • Cyberiada (ul. Hetmańska) oferuje połączenie tradycji (wykorzystanie ludowych motywów w twórczości) z nowoczesnością (multimedialne gry i zabawy).
  • W filii nr 3 (ul. Piłsudskiego) uczniowie mogą zostać bibliotecznymi tropicielami zagadek.
  • Biblioteka przy ul. Wybickiego (filia nr 5) proponuje spędzanie czasu przy wspólnych grach.
  • Filie nr 6 (ul. Słoneczna) i nr 8 (ul. Mielczarskiego) zapraszają dzieci do aktywności inspirowanych tematyką zimy.

Na starówce bez nudy

Ci, którzy wybiorą się na zimowy spacer po elbląskim starym mieście, mogą wstąpić do Centrum Sztuki Galeria El, gdzie otworzy się przed nimi świat dźwięków i kolorów.

– Nasi animatorzy będą opiekować się i edukować dzieci podczas warsztatów nastawionych na poznanie świata dźwięków i na wykorzystanie zdolności manualnych bądź zainteresowań dzieci w oparciu o sztuki plastyczne – mówił Wojciech Minkiewicz.

Na zajęciach akustycznych można będzie nauczyć się tworzyć muzykę z wykorzystaniem smartfonów, a podczas spotkania „Oblicza masek” – poznać maski ze wszystkich stron świata i zrobić własny trójwymiarowy model.

Podczas spaceru warto zboczyć ze ścieżki i udać się do Muzeum Archeologiczno-Historycznego – tam na uczniów czekają karnawałowe zabawy, warsztaty pod hasłem „Dzień lalek” oraz pogadanka o żuławskich tajemnicach.

Ferie na sportowo

Fani aktywności fizycznej mogą skorzystać z bogatej oferty, którą przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym. Możliwości jest naprawdę wiele: judo, karate, lekkoatletyka, jazda na łyżwach, pływanie, a nawet nauka strzelania – to tylko część propozycji. Więcej informacji TUTAJ.

Nie tylko zajęcia

Poza zajęciami i warsztatami elbląscy uczniowie mogą wziąć udział w półzimowiskach, które organizuje pięć szkół: SP nr 21, SP nr 16, SP nr 4, SP nr 11 i Sportowej Szkole Podstawowej nr 3.

Pełną ofertę wszystkich propozycji spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku można znaleźć na stronach internetowych i w mediach społecznościowych organizatorów, a także w publikacji „Ferie w mieście”, która trafiła do szkół (można ją pobrać TUTAJ).

Fot. Red.
Print Friendly, PDF & Email